Обяснени основи на Говедовъдство

Обяснени основи на Говедовъдство

Обяснени основи на Говедовъдство

Blog Article

Агропрогноза: Температурите ще бъдат над климатичните норми

Рибните стопанства в България са пъстървови и шаранови. Пъстървовите стопанства се зарибяват главно с: дъгова, балканска пъстърва и сивен.

Защо е толкова непостижим и легендарен този стек? Как зрее и защо зрее – да не е сирене? Защо месодайните говедовъди твърдят, че обвързаното подпомагане за животни под селекционен контрол ги е върнало с години назад?

„Почти двайсет години работя за това да уверя българина, че от всяко говедо стек не става“, каза той, препасан с готварска престилка, пред микрофон, отдалечавайки се за минута-две от тигана, където приготвяше стековете за почерпка.

Всъщност по всички тези показатели твърдо се наредихме на последно място в Европа. Една от причините бе трудната и продължителна реформа по отношение на селекцията.

Кои са направленията на традиционното европейско говедовъдство?

Опитите ни да провеждаме пазарни дни също претърпяха крах. Контролните органи за тогава само гледаха сеир и разрешаваха търговия с животни да става навсякъде.

Говедовъдство – кои са най-популярните и отглеждани породи говеда в България?

Има български фирми, които внасят стекове главно от САЩ. Преработвателното дружество на Радев произвежда и бургери по опита на Америка. „Защото в телетата освен качествено месо има и обрезки, които трябва да се реализират по някакъв начин.“

Преобладаваща част от тлъстините се отлагат между мускулните влакна и снопчета, като придават на месото желания мрамориран (прошарен) вид.

След това вече те се наричат говеда и съответно добиваното месо е говеждо. И втората цел е добивът на кожа. Така че развитието на говедовъдството в България и протичащите в подотрасъла тенденции оказват сериозно влияние и върху месопреработвателната, текстилната, обувната, Говедовъдство кожаро – кожухарската и редица други промишлености.

Инфузориите разграждат високомолекулните въглехидрати в търбуха до летливи мастни киселини – оцетна, пропионова, маслена и други. Оцетната и маслената се използват за синтеза на триацилглицериди.

Доброто управление на сухостойните крави е важно както за майките, така и за телетата

Животновъдът описва пазара като „шарен и труден, особено в България“. Няма създаден стандарт, с който у нас да се оценява качеството на българското говеждо месо. Оценители също липсват. Според него държавата трябва да се погрижи и да създаде и стандарти, и специалисти. Три години той е продавал месото на гръцки търговец и е получавал добра цена.

Report this page